Объявление

Свернуть
Пока нет объявлений.

Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

Свернуть
X
 
  • Фильтр
  • Время
  • Показать
Очистить всё
новые сообщения

  • Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

    Для початку цитата з хрестоматійної пісні:

    Розпрягайте, хлопці, коні,
    Та й лягайте спочивать,
    А я піду в сад зелений
    В сад криниченьку копать.

    Маруся, раз, два, три, калина,
    Чорнявая дівчина в саду ягоди рвала.
    Маруся, раз, два, три, калина,
    Чорнявая дівчина в саду ягоди рвала.

    Копав, копав криниченьку
    У вишневому саду.
    Чи не вийде дівчинонька
    Рано вранці по воду?

    Вийшла, вийшла дівчинонька
    В сад вишневий воду брать,
    А за нею козаченько
    Веде коня напувать.

    Просив, просив відерочко -
    Вона йому не дала,
    Дарив, дарив їй колечко -
    Вона його не взяла.

    “Знаю, знаю, дівчинонько,
    Чим я тебе розгнівив:
    Що я вчора ізвечора
    І з другою говорив"

    "Вона ростом невеличка,
    Ще й літами молода,
    Руса коса до пояса,
    В косі стрічка голуба”


    Тобто, дівчина-брюнетка приревнувала козарлюгу до блондинки або світлої шатенки. Зрозуміло.

    В іншому варіанті цієї пісні ще цікавіше:

    Розпрягайте, хлопцi, коней,
    Та й лягайте спочивать,
    А я пiду в сад зелений,
    В сад криниченьку копать.

    Маруся раз, два, три, калина,
    Чорнявая дiвчина
    В саду ягоди рвала.
    Маруся раз, два, три, калина,
    Чорнявая дiвчина
    В саду ягоди рвала.

    Копав, копав криниченьку
    У зеленому саду,
    Чи не вийде дiвчинонька
    Рано вранцi по воду.

    Вийшла, вийшла дiвчинонька
    Рано вранцi воду брать,
    А за нею козаченько
    Веде коня напувать.

    Вона ростом невеличка,
    Ще годами молода,
    Руса коса до пояса,
    В косi лента голуба...


    Тут руса коса у тієї ж чорнявої дівчиноньки, за якою поплентався козаченько!!! Як таке може бути?

    Український фольклорний ідеал жіночої вроди - нав'язливо чорнявий. Але річ у тім, що більша частина українок (понад 50%), за даними антропологів - світлоокі шатенки, від русявих до каштанових! Брюнеток серед українок - в середньому близько 30%, причому не всі з-поміж них темноокі. А ще ж є і природні блондинки, і руді...

    Ще один ліричний відступ. У грецькій міфології Афродіта - класична блондинка нордичного типу, як вдало помітив дідусь Ганс Гюнтер (відомий німецький антрополог і расолог). Ось така:

    http://godsbay.ru/antique/images/antiq092.jpg

    http://www.stress-off.ru/wp-content/...4/afrodita.jpg

    http://hds-shah.narod.ru/mif/gre/imggre/013031.jpg

    http://i.allday.ru/uploads/posts/thu..._aphrodite.jpg

    А пересічні грекині - вони ось такі:

    http://img-2008-06.photosight.ru/20/2725496.jpg

    http://s60.radikal.ru/i169/0904/44/d833c2b17079.jpg

    http://www.goodvin.info/files/photo/...0000004231.jpg

    Тобто, грецький жіночий ідеал - для звичайного грека практично недосяжний.

    Український ідеал - набагато ближчий: все таки кожна третя!

    Так наші предки і жили - товклися серед шатенок, оспівуючи брюнеток... :D

  • #2
    Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

    Ну так а чого дивуватись? Гарно там, де нас нема.

    Людину завжди тягне до чогось такого, що їй важко отримати. І просто несамовито тягне до того, що отримати взагалі неможливо.

    Чого далеко ходити... Особисто для мене ідеальні за зовнішністю дівчата - це латиноамериканки. Іспанки теж зводять з глузду, адже це, фактично, один генофонд. Хоча й усвідомлюю, що українські дівчата дуже красиві. Але їх багато навкруги, тож для мене це просто буденність. А латинки - це недосяжна мрія.

    Один мій знайомий взагалі вважає, що гарніше за японок нікого в світі нема.

    Комментарий


    • #3
      Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

      Сообщение от Seraph Посмотреть сообщение
      Чого далеко ходити... Особисто для мене ідеальні за зовнішністю дівчата - це латиноамериканки. Іспанки теж зводять з глузду, адже це, фактично, один генофонд. Хоча й усвідомлюю, що українські дівчата дуже красиві. Але їх багато навкруги, тож для мене це просто буденність. А латинки - це недосяжна мрія.
      Маю підозру, що в Латинській Америці ви не були.

      А якщо потрапите - будете вражені величезною кількістю негарних жінок.

      Найвродливіші аргентинки, наприклад, - ті, які мають німецьких та/або італійських предків.
      Бразилія - суцільний расовий хаос.
      В Еквадорі, Перу, Колумбії - гарних, на мій смак, нема взагалі.
      Так звані "венесуельські красуні" - це знову таки результат ретельного НЕприродного добору. На конкурси потрапляють лише дівчата з еталонних европеоїдних родин - метисок туди й близько не пускають!
      Так само чинять і в Мексиці, коли добирають актрис на ролі в серіалах: "аристократка" має бути світлоокою; чорнява, індіанка або метиска - як правило, грає "покоївку".

      Сообщение от Seraph Посмотреть сообщение
      Один мій знайомий взагалі вважає, що гарніше за японок нікого в світі нема.
      Ну, Бог йому судія! :D

      Комментарий


      • #4
        Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

        Зато какие у мексиканок усы !!!! Ничуть не меньше чем у мексиканских же бандитов .

        Комментарий


        • #5
          Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

          Сообщение от Igmaster Посмотреть сообщение
          Зато какие у мексиканок усы !!!! Ничуть не меньше чем у мексиканских же бандитов .
          мммммммммммм.............. так эротично....)))))))))

          Комментарий


          • #6
            Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

            Сообщение от Igmaster Посмотреть сообщение
            Зато какие у мексиканок усы !!!! Ничуть не меньше чем у мексиканских же бандитов .
            Ага, щось таке пригадую. У виконанні Пенелопи Крус.

            Комментарий


            • #7
              Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

              По поводу песни : Ну чего только у нас по пьяни не поют(орут)?:D

              >Тут руса коса у тієї ж чорнявої дівчиноньки, за якою поплентався козаченько!!! Як таке може бути?

              здаётся мне, что блондинка крашеная

              П.С. Nuarski, а ваш пост никак не связан с последними политическими событиями в Украине?

              Комментарий


              • #8
                Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

                Сообщение от htoya Посмотреть сообщение
                П.С. Nuarski, а ваш пост никак не связан с последними политическими событиями в Украине?
                А що там таке страшно політичне сталося 6 липня 2011 року? :D

                Комментарий


                • #9
                  Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

                  Сообщение от Nuarski Посмотреть сообщение
                  А що там таке страшно політичне сталося 6 липня 2011 року? :D
                  То вам в Киевi краще видно, але я про те,що ваш оспіваний ідеал, дуже схожий на Юлію Тимошенко
                  - ось я про що.
                  і чорнява, і руса коса, і ростом невеличка - ну все як в пісні ! :-)

                  Комментарий


                  • #10
                    Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

                    дуже гарний віршик

                    Комментарий


                    • #11
                      Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

                      Сейчас начну умничать))) И вот, что у меня получилось:
                      "Чорнявая дівчина" - это выражение написанное на украинском языке. А если его перевести на русский язык - "чернявая дивчина" (получилось более древнерусское обозначение женского пола молодых лет). Теперь пробую разобрать слова по корням: черн|ь...черн|и. И первое что приходит на ум - цвет. Черный цвет. Впрочем, как и всем... Но на сколько я помню, так еще называли неграмотных простых людей в народе... рабов и работяг безвольных, практически самых последних людей в народе. Помню, как называли, но, извините, не помню из какой книги про Русь...а называли их - чернотой (ударение на вторую гласную)- чернью. Ну, а с "дивчиной" все предельно ясно. Обозначение само за себя говорит - это молоденькая девушка, но не младше- не маленькая девочка... не думаю, что "на то время" кто-то мог себе позволить в песнях высветлять и распевать об интимных чувствах (отношениях) между казаком и юным ребенком. Мораль, воспитание, власть и "сельское радио" держали людей крепко тогда. Понятие как - незапятнанная честь и совесть, чистота,скромность и работоспособность - это сила! Это - хорошо! И это в порядке вещей. Иначе представить было сложно. Вот и получается, что в песне поется о девушке из "низшего общества". Проще говоря о - простолюдинке с русой косой до пояса.

                      Комментарий


                      • #12
                        Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

                        ...Все предельно просто.

                        Комментарий


                        • #13
                          Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

                          Сообщение от Nuarski Посмотреть сообщение
                          Тут руса коса у тієї ж чорнявої дівчиноньки, за якою поплентався козаченько!!! Як таке може бути?
                          Пісня ця зараз виконується як із приспівом, так і без нього. Його було додано до основного тексту вже тоді, коли пісня набула поширення в народі (тож і “чорнявая дівчина” в пісні з самого початку не фігурувала). А пісні без приспіву куплет про “русу косу” міг поміняти своє місце, не викликаючи у виконавців/слухачів когнітивного дисонансу: спочатку “руса коса до пояса” була прикметою дівчини, з якою герой говорив увечері, а тепер стала характеризувати дівчиноньку, з якою він говорить уранці. А далі вже цей варіант виконавці могли “покращити” за рахунок додавання приспіву, який на той час було введено в той варіант пісні, що зберігав початкову послідовність строф. От тільки замість опозиції чорнявої/русявої (як у варіантах із правильною послідовністю строф) у цьому випадку витворився химерний образ чорнявої дівчини з русою косою.
                          Або не витворився В одному місці побачила таку інтерпретацію тексту пісні: “чорнявая дівчина” – це не та, яка приходить за водою і з якою герой зустрічається вранці, а та, з якою він говорив увечері, “то сестричка дорога” (замість рядка “В косі стрічка голуба”): “Мария в "саду ягоду рвала", а козаченько "копал криниченьку" и с сестричкой говорил; увидела это козаченькина дивчинонька и приняла Марию за соперницу”. Може, й виконавці подібним чином інтерпретували те, що виникло в результаті перестановки строф і додавання приспіву.
                          Последний раз редактировалось Aurelia; 01-20-2012, 03:23 PM.

                          Комментарий


                          • #14
                            Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

                            Сообщение от Nuarski Посмотреть сообщение
                            Український фольклорний ідеал жіночої вроди - нав'язливо чорнявий.
                            Так наші предки і жили - товклися серед шатенок, оспівуючи брюнеток... :D
                            Дівчата з русим волоссям в українському фольклорі згадувалися дуже часто. Кілька ілюстрацій:

                            Над Дунаєм стояла,
                            Русу косу чесала


                            Ой коли ми Петрівочки діждали,
                            То ми її русу косу заплітали.


                            У весільних піснях дуже багато згадок саме про цей колір волосся:

                            Сідай, сідай, молоденька, на стілець
                            Та розчеши русу косу під вінець


                            Тільки жаль мені русої коси — дівочої краси

                            І вже ж мої чорнобриці процвітають, -
                            А вже ж мою русу косу розплітають.


                            Ой, на горі жито, а в долині просо,
                            Ой, жаль мені тебе, моя русо-косо!


                            А з тих пісень, що популярні зараз, мені передусім згадується “Горіла сосна, палала...”, там дівчина під сосною “русяву косу чесала”.

                            Комментарий


                            • #15
                              Re: Український жіночий ідеал: парадокс "чорнявої дівчини"

                              Сообщение от Aurelia Посмотреть сообщение
                              Дівчата з русим волоссям в українському фольклорі згадувалися дуже часто. Кілька ілюстрацій:

                              Над Дунаєм стояла,
                              Русу косу чесала

                              Ой коли ми Петрівочки діждали,
                              То ми її русу косу заплітали.

                              У весільних піснях дуже багато згадок саме про цей колір волосся:

                              Сідай, сідай, молоденька, на стілець
                              Та розчеши русу косу під вінець

                              Тільки жаль мені русої коси — дівочої краси

                              І вже ж мої чорнобриці процвітають, -
                              А вже ж мою русу косу розплітають.

                              Ой, на горі жито, а в долині просо,
                              Ой, жаль мені тебе, моя русо-косо!

                              А з тих пісень, що популярні зараз, мені передусім згадується “Горіла сосна, палала...”, там дівчина під сосною “русяву косу чесала”.
                              Воно й не дивно: 60-65% етнічних українок - шатенки, переважно світлоокі.

                              Дякую за увагу до теми та цікаві приклади!

                              Комментарий

                              Обработка...
                              X